Pierwszy krok w nomadyczny świat? Wyspy Kanaryjskie!

fuerteventura-1181640_1280
Bartek
Bartek

Listopad 7, 2016

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Pierwszy krok w nomadyczny świat? Wyspy Kanaryjskie!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ola
Gość

Wyspy Kanaryjskie to moje marzenie…

Ola
Gość

Wyspy Kanaryjskie to moje marzenie… I zazdroszczę możłiwości bycia Nomadem…

Yusti Fabi
Admin

Nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Jak już się zrobi ten pierwszy krok, to potem po prostu chce się więcej 🙂

Marcin
Gość
Marcin

Bardzo Wam dziękuję. Spora dawka inspiracjii obrazu innego życia. Zazdroszczę Wam tak zdrowo:-) Gdy pojawiają się dzieci nie jest to już takie łatwe. Szkoła, choroby itp. Trzeba mieć też większy budżet miesięczny na utrzymanie rodziny za granicą. Życzę powodzenia.

Yusti Fabi
Admin

Dzięki, Marcin! Serdeczności 🙂

Beata Beata
Użytkownik

Ja przez 2 lata planowałam przeprowadzkę na La Palmę. Zycie jednak zaprowadziło mnie na Malte. Jestem tu szczęśliwa ale La Palma nadal mnie woła 🙂

Tomek
Gość

A jak znajdywaliście mieszkania? W trakcie mojego półrocznego pobytu na Gran Canarii skontaktowałem się chyba z kilkudziesięcioma ogłoszeniodawcami na hiszpańskich portalach i rzadko kto chciał wynająć nawet na 5-6 miesięcy (szukałem w Las Palmas, niedaleko plaży). W końcu udało mi się wynająć coś w miarę fajnego w okolicach cen o których piszecie, ale zajęło mi to ładnych kilka dni (dodatkowo mój hiszpański jest mało zaawansowany, więc musiałem korzystać z pomocy znajomych). Do tego pamiętam, że modliłem się, aby właściciel się zgodził, bo nie miałem żadnej sensownej alternatywy. Ogłoszeniodawcy mocno kręcili nosem jeśli chodzi o wynajem na 5 miesięcy zimowych, bo zostawiało ich to z problemem w lecie (low season). Żaden z ogłoszeniodawców nie był w ogóle zainteresowany wynajmem na miesiąc w okresie zimowym. A właśnie coś takiego teraz chodzi mi po głowie…

Yusti Fabi
Admin

Korzystaliśmy w dużej mierze z AibnB i przez znajomych. ale często też zaglądamy na lokalne grupy na facebooku i zostawiamy tam ogłoszenia. Na Fuercie mieszkaliśmy u naszych znajomych.

tissol
Gość
tissol

Zastanawiam się, czy da się uzyskać EKUZ, będąc ubezpieczonym w KRUS…

Yusti Fabi
Admin

Teoretycznie nie powinno być z tym problemu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zadzwonić do KRUS. My EKUZ musimy „odświeżać” co 2 miesiące.

wpDiscuz