„4-godzinny tydzień pracy” Tima Ferrisa – biblia cyfrowego nomadyzmu

Recenzja książki 4-godzinny tydzień pracy T. Ferrisa
Marcin Wsół
Marcin Wsół

Kwiecień 6, 2017

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "„4-godzinny tydzień pracy” Tima Ferrisa – biblia cyfrowego nomadyzmu"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Irmina
Gość

Hmm, zapowiada się ciekawie mimo że książka nie jest nowa. Zresztą myślę, że jeśli chodzi o zmianę podejścia do pracy, to takie pozycje są dla każdego kto nie jest zadowolony z obecnego stanu rzeczy tj. praca jest moim życiem.

Piotr
Gość

Czytałem ją jakieś 2 lata temu i szczerze mówiąc nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Cała książka opiera się raczej na tym, żeby jak najwięcej swoich obowiązków delegować innym oraz wynajmować różne dobra zamiast kupować. Brakuje mi w niej trochę racjonalngo podejścia do konsumpcji i odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami (co w przypadku freelancerów jest być może jeszcze ważniejsze niż w przypadku normalnych pracowników etatowych).

Yusti
Admin

Być może dlatego, że nie da się zawrzeć wszystkiego w jednej książce. Wątek finansów i oszczędzania – bardzo słuszny.

Piotr
Gość

W zeszłym roku na konferencji UX Poland byłem na fajnym wykładzie Kendry Shimmel pt. „‚Outsourced: The New Future of Your Life?” – sens był taki, że w dzisiejszych czasach delegujemy tyle obowiązkow na innych że coraz więcej czasu zajmuje nam zarządzanie kolejnymi ludźmi zamiast wykonywanie faktycznych zadań – tak mniejwięcej widzę tą książkę.

Yusti
Admin

Bardzo ciekawa perspektywa.

wpDiscuz