O nas

CyfrowiNomadzi.pl 

Blog o tym jak dzięki pracy zdalnej spełniać swoje podróżnicze marzenia, realizować swoje pasje ijusti_3 nigdy nie musieć wracać do biura. Od 2014 r. pracujemy zdalnie i podróżujemy po świecie. Zjechaliśmy w tym czasie ponad 25 krajów na 5 kontynentach, pokonując ponad 58 000 kilometrów, to znaczy objechaliśmy Ziemię prawie 1,5 raza. Naszym biurem stają się wynajęte domy, mieszkania i coworkingi. Pracowaliśmy z ponad 25 miejscowości m.in. na Karaibach, w Meksyku, na Wyspach Kanaryjskich, w Panamie, Kolumbii, Nikaragui, Argentynie, w Hiszpanii czy w Tajlandii. Zdecydowaliśmy się na pracę zdalną, bo była ona dla nas jedynym wyjściem, by realizować nasze pasje, które w skrócie można określić jako adventure travel. Kolejne miejsca wybieramy z myślą o tym co ciekawego chcemy w nich zrobić. Czasem jest to treking, czasem wspinaczka, innym razem nurkowanie, czy surfing. Kochamy dziką przyrodę, każdą wolną chwilę spędzamy tam gdzie nie ma zasięgu. 

Justyna Yusti Fabijańczyk

Podróżniczka, dziennikarka, pasjonatka przedsiębiorczości. Podróżuje prowadząc zdalnie agencję brandingową Dr Nazwa. Ukończyła Wydział  Dziennikarstwa  i  Nauk Politycznych  na  Uniwersytecie  Warszawskim  ze specjalizacją  w  prawie  autorskim  i  prasowym oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Pracowała w  prasie, radiu, telewizji i w agencjach  reklamowych.

Za biurkiem marzyła o tym, by podążać za podróżniczymi marzeniami, ale jednocześnie rozwijać się zawodowo i nigdy nie musieć wracać do biura. Odważyła się postawić wszystko na jedną kartę i przekuć swoje umiejętności w zawód, który dziś może wykonywać online. Nigdy nie pracowała w korporacji, a dziś doradza w zakresie wizerunku najbardziej znanym markom. Wierzy w konsekwentne dążenie do celu i nieustanne stawianie sobie nowych wyzwań. Odkąd spróbowała surfingu, jogi i górskich wypraw całkowicie pochłonął ją aktywny styl życia. Kiedyś palaczka, dziś nałogowo już tylko czyta książki i uprawia jogę.

Bartek Tofelwidoki_z_pampa_llamac_huayhuash_peru

Podróżnik, alpinista, pasjonat off-roadu i motocykli, reportażysta, fotograf i poliglota. Z wykształcenia psycholog, choć dziś pracuje w IT (jako QA Automation Engineer). Całe swoje pozazawodowe życie poświęcił górom i motocyklom, które są jego największą pasją. Organizator i kierownik polskiej wyprawy eksploracyjnej do Afganistanu w góry mało znanych rejonów Małego Pamiru, która zdobyła kilka dziewiczych szczytów. Kierownik zimowej wyprawy na najwyższy szczyt Ałtaju „Belukha Winter Expedition”. Samotnie w kilka tygodni przejechał konno Korytarz Wachański w Afganistanie, gdy w kraju toczyła się wojna. Przejechał motocyklem trasę z Polski do Iraku. Ma dopiero 33 lata a jego przygodami można by zapełnić niejedną biografię. Nominowany do Polish National Geographic Traveler Annual Awards. Publikował w National Geographic i w Polityce.

Django (Dżango)

dsc06501Najmilszy rottweiler na świecie, urodzony podróżnik. Doskonale radzi sobie zarówno w górach jak i na morzu. Zdobył 6-tysięcznik na Puna Atacama na pograniczu Boliwii i Argentyny. Uczestniczył w rekreacyjnym rejsie katamaranem z Panamy do Kolumbii przez wyspy San Blas. Brał udział w 9-dniowym trekingu przez Góry Huayhuash, jednym z trudniejszych w Peru. Urodził się w Meksyku, gdzie trafił do schroniska, skąd został zabrany na pokład Land Cruisera. Od stycznia 2015 r. nieodłączny członek ekipy. Za dnia zjednuje przyjaciół, w nocy dzielnie ostrzega przed nieproszonymi gośćmi. 

 

58 000 kilometrów przygody_DSC5418

W 2014 r. w Los Angeles kupiliśmy wymarzoną Toyotę Land Cruiser. Początkowo zwiedzaliśmy Meksyk, gdzie spędziliśmy ponad pół roku, tam również zaadaptowaliśmy ze schroniska psa Django. Po sześciu miesiącach podróży i nauki surfowania zdecydowaliśmy się wyruszyć do Patagonii zwiedzając po drodze najpiękniejsze, dzikie regiony Ameryki Centralnej i Południowej. W lutym 2016 r. dotarliśmy do Tierra del Fuego, celu swojej podróży, stamtąd wróciliśmy do Boliwii, skąd razem z Django polecieliśmy do Europy. W trakcie tej przygody przez 7 miesięcy mieszkaliśmy w samochodzie, codziennie budząc się w nowym miejscu.

Odwiedzasz nas po raz pierwszy? 

Wybraliśmy dla Ciebie kilka artykułów, które pomogą Ci lepiej nas poznać:tlo

Dołącz do Cyfrowych Nomadów

  • Dołącz do *grupy Cyfrowi Nomadzi* na Facebooku – tutaj zadawaj pytania na temat pracy zdalnej i podróżniczych trików. Poznaj innych cyfrowych nomadów.
  • Dołącz na *fanpage’u Cyfrowi Nomadzi* na Facebooku, by być na bieżąco z artykułami na blogu i aktualnymi tematami. 
  • Dołącz na *Instagramie* zobacz zdjęcia z ciekawych miejsc na świecie, w których aktualnie jesteśmy. 
  • Dołącz na *Periscope*  – obejrzyj transmisje wideo z miejsc, w których jesteśmy! Periscope działa jak telewizja internetowa. Transmisje możesz oglądać na komputerze po prostu wchodząc w ten link: www.periscope.tv/cyfrowinomadzi albo pobrać aplikację na telefon i wyszukać nas w aplikacji: @cyfrowinomadzi.
  • Dołącz w aplikacji Snapchat: cnomadzi pośmiej się z nami z codziennego życia i niespodzianek w krajach które odwiedzamy.
  • Dołącz na *na YouTube* poznaj rady i wskazówki od ludzi, którzy pracują zdalnie.

Masz pomysł na wspólne działania?

Uwielbiamy wspólne projekty! Napisz do nas od razu przez ten formularz lub poznaj nasze propozycje w zakładce Współpraca.