Freelance – jak i gdzie szukać klientów, by zarabiać więcej niż na etacie (cz.1)

_dsc7805
Yusti Fabi
Yusti Fabi

Styczeń 16, 2017

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Freelance – jak i gdzie szukać klientów, by zarabiać więcej niż na etacie (cz.1)"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ilona
Gość

Dużo się nauczyłam, ale jeszcze więcej nauki przede mną. To wiele pracy, ale z każdym krokiem czuję większą satysfakcję. Pozyskiwanie klientów już w pracy etatowej było moją achillesową piętą i chyba właśnie tego boję się najbardziej. Ale co tam… nie poddaję się i wierzę, że mi się uda.

Uwielbiam czytać Twoje artykuły, wiele wnoszą, są przyjemne i bardzo motywujące. Przynajmniej mnie do pracy. 🙂
Pozdrawiam

Joanna
Gość

Czekałam na ten post odkąd był zapowiedziany!:) Gdzieś tam w głowie kotłowały mi się pytania, które stawiasz, ale ciągle to wszystko pływało w lekkim chaosie. To początek mojej samodzielnej DG więc Wasze doświadczenie i wskazówki są dla mnie cenne. Największym szokiem jest dla mnie to, że teraz muszę być asystentką, accountem, dyrektorem finansowym i na samym końcu grafikiem… ale zawsze lubiłam wyzwania;)
Dzięki i pozdrawiam ciepło.

Ewa Michalska
Użytkownik

a ja piszę po poradę – jestem w trakcie tworzenia swojej strony internetowej i portfolio. Przeglądając strony innych copy w większości znajduję u nich cennik. Szczerze mówiąc – chciałabym tego uniknąć na swojej stronie. Dlaczego? Z prostej przyczyny – moją specjalizacją jest SEO copy, i chociaż nie chcę zamykać się tylko w tej specjalności, to w mojej ofercie będzie również budowa strony internetowej. Z racji możliwych wielu wariantów współpracy cena będzie zawsze inna. Poza tym uważam, że każdy tekst jest inny i jeżeli dostanę zlecenie na napisanie tekstu, który wymaga szerokiego researchu to nie wycenię go na tyle ile tekstu o ‚zaletach chodzenia na siłownię’ 😉 Jednak czy nie zrazi klientów? Czy przez brak cennika na stronie i możliwości porównania „na bieżąco” cen usług u innych copy nie strzelę sobie w kolano?

wpDiscuz